Çevreye Saygı

Çevreye Saygılı Lojistik ve Sürdürülebilirlik

Fosil yakıt kullanan her araçta olduğu gibi, lojistik faaliyetlerde kullanılan taşıtlar da yaptıkları karbon salınımı ile ne yazık ki çevreye zarar veriyor. Özellikle atmosferde CO2 ve metan gazlarının artışı dünya yüzeyinin sıcaklığını yükselterek, küresel ısınmayı tetikleyen etkenlerden. Aynı zamanda hava ve çevre kirliliğinin artışı insanların yaşam kalitesini ciddi oranda düşürebiliyor.

 

Biz, Fevzi Gandur Logistics olarak, çevreye karşı olan sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Tüm lojistik süreçlerimizi çevreye saygılı bir biçimde yürütüyor, gelecek nesiller için kaynaklarımızı korumaya büyük önem veriyoruz. İş süreçlerimizi planlarken, enerjiyi daima verimli kullanmaya ve karbon ayak izimizi minimuma indirmeye odaklanıyoruz. Yatırım planlamalarımızın yanı sıra, filomuzda yer alan araçlarımızı da bu doğrultuda seçiyor, çalışanlarımızı çevreye duyarlılık konusunda düzenli olarak bilinçlendiriyoruz.

Karbon Ayak İzimiz

Karbon Ayak İzi, bireylerin ve kurumların enerji kullanımından kaynaklı olarak atmosfere yayılan karbondioksit anlamına gelmektedir. Fosil yakıtların bilinçsizce kullanımı ve günlük süreçte tükettiğimiz enerji, küresel ısınmaya yol açan sera gazlarının ortaya çıkmasının başlıca nedenleridir.

 

Çevreye karşı sorumluluğumuzun bir gereği olarak, karbon ayak izimizi düzenli olarak takip ediyor ve kontrol altında tutuyoruz. Bu sayede çevreye verdiğimiz zararı minimum düzeye indirirken, her yıl çalışanlarımızla birlikte düzenli olarak ağaçlandırma etkinliklerine katılıyoruz.

Çevreye Duyarlı Filomuz

Egzoz emisyonunu azaltıcı niteliklere sahip araçlar kullanmak karayolu taşımacılığından kaynaklanan CO2 salınımını azaltmak adına en önemli unsurlardan biridir. Uluslararası karayolu taşımacılığı ve yurt içi dağıtım faaliyetlerimizde karbon salınımını azaltmak adına filomuzdaki tüm araçları Euro6 motorlu araçlara geçmeye başladı. Ayrıca kullandığımız kiralık-kontratlı araçların da bu özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Bu sayede emisyon değerlerini en düşük seviyede tutabiliyoruz.

 

Bu araçlarda bulunan motorlar aynı zamanda daha az ses yayıyor. Böylece geçtiğimiz güzergahlardaki ses kirliliği de azalıyor.

Yeşil Depolarımız

Fevzi Gandur Logistics olarak yalnızca taşıma faaliyetlerimizde değil, depolama gibi katma değer yaratan iş kollarımızda da çevreye saygılı hareket ediyoruz.

 

Büyükçekmece’de yer alan ihracat depomuz ve İstanbul Havalimanı’ndaki depomuzda aydınlatma sistemlerinde tasarruflu ürünler tercih ediyoruz.

Yeşil Ofisler

İstanbul’daki genel merkezimiz, İzmir, Bursa, Ankara ve Gaziantep’teki bölge ofislerimizde, geri dönüşüm ve atık yönetimi çalışmaları gerçekleştiriyoruz.