İntermodal Taşımacılık

Kombine taşımacılık olarak da bilinen intermodal taşımacılık, taşıma kabı (konteyner, swap-body vb.) değişmeden birden fazla taşıma modunu (demiryolu, Ro-Ro, karayolu) entegre kullanılarak yükün hedefe ulaştırılmasını sağlar.

 

İntermodal taşımacılığın hem Türkiye’de hem de dünyada kullanım oranı her geçen yıl artış gösteriyor. Belirlenen transit sürelerde teslimat, uygun navlun imkanı ve operasyonların çevreci olması intermodal taşımacılığın tercih edilebilirliğini artırıyor.

 

Ayrıca sınır kapılarındaki yoğunluklardan etkilenmeme, yol ve hava koşullarından en az oranda etkilenmesi, intermodal taşımacılığı son yıllarda daha da öne çıkarıyor.

Fevzi Gandur Logistics Kalitesinde İntermodal Taşımacılık

Her zaman yenilikçi anlayışla hareket eden Fevzi Gandur Logistics olarak, intermodal taşımacılıkla ilgili tüm operasyon süreçlerini optimum maliyet ve mükemmel iş süreçleriyle tamamlıyoruz. Dünya çapındaki geniş iş ağımız, bize nerede ve ne zaman olursa olsun intermodal taşımacılık yapabilme fırsatı veriyor. Lojistiğe olan bakış açımızı sürekli olarak yenileyerek intermodal taşımacılığı müşterilerimize özel avantajlarla gerçekleştiriyoruz.

 

İntermodal operasyonlarımızla “Just in Time” üretim anlayışına ayak uyduruyoruz. Bu sayede %99 oranında sabit transit sürelerde hedefe ulaşabiliyoruz. Verimli, uygun maliyetli ve lojistiğin gerçek anlamına uygun olan mantıklı bir operasyon süreci yönetiyoruz.

Nasıl Taşıyoruz?

İntermodal taşımacılık hizmetimizi, sahip olduğumuz 45’ PWHC ve 45’ Swap-Body ekipmanlarımız ile birden fazla taşıma modunu entegre ederek sunuyoruz. Türkiye çıkışlarımızı ağırlıklı olarak demiryolu ile yapıyor, hedef ülkeye varıldıktan sonraki teslimat aşamaları için farklı taşıma modları kullanıyoruz.

 

Bunun yanında gerektiğinde Türkiye çıkışlarımızı Ro-Ro ile de yapabiliyor, ilgili ülke limanlarda indirdiğimiz yükleri demiryolu ya da karayolu ile son teslimat noktasına ulaştırıyoruz. Demiryolu erişiminin belli bir noktaya kadar olduğu bölgelerde yüklerinizi karayolu ile kapıdan kapıya teslim edebiliyoruz.

Çevreyi Koruyan Taşıma Modu

İntermodal taşımacılıkta karayolunu en az seviyede kullanmamız sebebiyle operasyonlarımız çevreci bir nitelik de taşıyor. İntermodal taşımacılık operasyonlarımızı minimum seviyelerde karbon salınımıyla tamamlıyoruz.

Anlık Destek

İntermodal taşımacılık hizmetimizde farklı özellik ve ebatlara sahip taşıma kapları kullanabiliyoruz. Limanlarda yüklerinizin indirim aşamasından, hedef ülkedeki yerel sürücülere aktarılmasına kadar olan tüm süreçlerde uzman ekiplerimiz yüklerinizi an be an takip ediyor.

 

Fevzi Gandur Logistics hizmet ve kalite anlayışını tam olarak yansıttığımız intermodal taşımalarımızla ilgili bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

Hizmet Teklifi

İntermodal taşımacılık ekibimizden hizmet teklifi almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.