Lojistikte 70 Yıl

Lojistik sektöründeki serüvenimiz 1948 yılında başladı. İlk yıllarımızda gemi acentesi olarak faaliyet gösterdiğimiz bu yolda, günümüzde tüm hizmetleri eksiksiz sağlayabilen, uluslararası bir lojistik şirketi haline geldik.

 

Geride bıraktığımız 70 yılda nakliyeci kavramının lojistiğe dönüşümüne şahitlik ettik. Yıllar içerisinde gerçekleştirdiğimiz hizmetler, yatırımlar ve bakış açımızla bu dönüşümün gerçekleşmesine katkıda bulunan şirketlerden biri olduk.

 

Yurtdışı arenada daha güçlü olabilmek adına sağlam acente yapıları oluşturduk. Lokal liderler ile çalışarak global anlamda daha iyi hizmet vermeye başladık.

 

Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesine taşımalar gerçekleştirirken, yurt içi dağıtım hizmetlerinde de etkin rol almaya başladık. Geçen 70 yıllık dönemde İstanbul’daki genel merkezimizin dışında İzmir, Mersin, Bursa, Gaziantep ve Ankara’da ofisler açarak, sanayi ve üretimin yoğun olduğu bölgelerdeki yapılanmamızı güçlendirdik.

Özellikle FMCG ve perakende sektörünün en önemli iş ortaklarından biri haline geldik. Yurt içinde depolardan ve üretim merkezlerinden zincir marketlere dağıtım yaparken, ürünlerin raflara zamanında ulaşabilmesi adına transit sürelere bağlı kalarak, güvenilir teslimatlar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

 

2005 yılında grubumuz bünyesinde kurulan Smart Logistics şirketiyle, büyük ölçekli proje taşımaları gerçekleştirmeye başladık. Yurt içinde ve yurt dışında birçok proje yükü operasyonunu başarıyla tamamladık.

Bilgiye ve yönetimine her dönemde önem verdik. Bunu yaptığımız teknoloji yatırımları ile de ortaya koyduk. Oracle Transportation Management, Siber Yazılım ve Salesforce hizmetleriyle gelişmiş bir bilgi sistemi alt yapısı oluşturduk.

 

Tecrübemiz ve birikimimizin getirdiği bakış açısıyla, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla uzun vadeli iş birliklerine önem veriyoruz. Bugünkü itibarımızı ve konumumuzu mükemmellik, şeffaflık, dürüstlük ve kalite ilkelerine sadık kalarak elde ettik. Geride bıraktığımız yılların tecrübesini, geleceğin yenilikleriyle harmanlayarak hareket etmeye devam edeceğiz.

Tarihçemiz

Blue-Separator-Line-Image

2018 – İstanbul yeni havalimanı depo yatırımı

Great Place To Work Ödülü (Türkiye’nin en iyi işvereni)

2017 – En İyi Lojistik Şirketi Ödülü

IATA Üyeliği

Salesforce CRM Yatırımı

Great Place To Work Ödülü (Türkiye’nin en iyi işvereni)

2016 – Fevzi Gandur Logistics Marka Değişimi

En İyi Lojistik Şirketi Ödülü

Smart Logistics ile Birleşme

2014 – Oracle OTM Yatırımı

2013 – Origin Logistics Kuruluşu

2012 – Oracle EBS Yatırımı

2009 – Yurtiçi Dağıtım Hizmetleri Başlangıcı

2008 – Uluslararası Kara Nakliye Başlangıcı

2005 – Smart Logistics Kuruluşu

C2 & R2 Lisansların Alınması

2002 – Bursa Ofis Açılışı

1999 – Mersin Ofisi Açılışı

1995 – İzmir ofisi açılışı

1986 – Türkiye’de firma kuruluşu

1948 – Lübnan’da gemi acentesi olarak kuruluş