ETGB - Hızlı Kargo Servisi

Fevzi Gandur Logistics olarak Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) lisansıyla Hızlı Kargo Operatörü hizmeti veriyoruz. Uluslararası hızlı kurye servisimizle değeri 15 bin Euro ve ağırlığı 300 kilogramı aşmayan mikro ihracatta süreçleri kısaltıyor, ihracatçılarımıza maliyet ve zaman avantajı sağlıyoruz.

Mal bedeli sınırlarının her ikisini de aşmayan hava yolu ihracatlarını, gümrük müşavirliği ile müşavirler tarafından açılacak beyanname ve ihracatçı birlik kayıtlarına gerek kalmadan ETGB kuralları kapsamında Hızlı İhracat olarak gönderiyoruz.

İhracat Süreçlerini Hızlandırıyoruz

Fevzi Gandur Logistics olarak gümrükleme sürecini, Hızlı Kargo Operatörü kimliği ile vekâletnameye gerek kalmaksızın tamamlıyoruz. Müşterilerimizin ihracat süreçlerinin daha hızlı ilerlemesini sağlayarak ardiye ücretlerinden muaf tutulmasını sağlıyoruz. Bu sayede ihracatçılarımız KDV iadesinden de faydalanabiliyor.

Müşterilerimizin gümrük müşaviri, ardiye, havalimanı mal kabul ve ihracatçı birlikleri kayıt ücretleri gibi ekstra maliyetlerden de tasarruf etmesini sağlıyoruz. Süreçler çok daha hızlı ve güvenli ilerlediğinden ihracatçılarımız rekabet avantajı da kazanıyor.

Süreç Nasıl İlerliyor?

Hızlı kargo operasyon sürecini, ilk olarak yükleri İstanbul Havalimanı depomuzda toplayarak başlatıyoruz. Ardından kendi vereceğimiz beyana esas bilgileri müşterilerimizden alıyoruz. Gümrük beyanını tamamlıyor ve ihracat ürünlerinizi uçağa teslim ediyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri, Arap ülkeleri, Rusya, Kore, Japonya ve Çin başta olmak üzere birçok ülkeye yönelik hızlı ihracat hizmeti veriyoruz. Dünyanın birçok bölgesindeki güçlü altyapımız ve geniş acente ağımız ile hızlı ihracatın sorunsuz gerçekleşmesini sağlıyoruz. Hızlı Kargo Operatörü olarak e-ticaret firmaları, numune gönderen ihracatçılar, küçük gönderisi olan firma ve şahıslara da hizmet sunuyoruz.

ETGB Nedir?

ETGB, posta veya hızlı kargo taşımacılığıyla gelen/giden eşyanın gümrük işlemlerinde kullanılan ve gümrük beyanına ilişkin tüm işlemlerin elektronik ortamda yürütüldüğü bir uygulamadır. ETGB beyanını, alıcılar ve göndericiler adına yetkilendirilmiş hızlı kargo operatörleri yapmaktadır.

ETGB’nin Avantajları Nelerdir?

  • İhracatçı gümrük müşavirliği ve ardiye ücreti ödemez.
  • İhracat Birlik kaydı gerekmez.
  • Taşıma için herhangi bir kişiye ya da kuruluşa vekaletname vermeniz gerekmez.
  • Klasik beyannamedeki evrak işleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  • Gönderilerinizin KDV iadelerini alabilirsiniz.

Hizmet Teklifi

ETGB - Hızlı Kargo hizmetimizden yararlanmak ve hizmet teklifi almak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.