Betül Bingöl

Mali İşler Direktörü (CFO) bbingol@fevzigandur.com 

Kısa Özgeçmiş

Şirketimizin Mali İşler Direktörü (CFO) olan Betül Bingöl, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, lisansüstü eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

 

Kariyerine 1995 yılında Akkök Holding iştiraki olan Aksa Akrilik Kimya şirketinde Bütçe ve Finansman Uzmanı olarak başlayan Bingöl, ardından 1997 yılında bu şirkette Bütçe ve Finansman Müdürü olarak atandı. 2003 -2012 yılları arasında yine bu şirkette Mali İşler Direktörü olarak görev alan Bingöl, Aksa Akrilik Kimya’nın Dow Chemical ile ortaklığı olan DowAksa şirketinde CFO pozisyonuna atanmıştır.

 

CFO rolüne ek olarak İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama görevlerini de üstlenen Bingöl, 2015-2019 yılları arasında ise Genel Müdür vekili olarak, önce fabrika operasyon yönetimi, ardından da karbon elyaf ticari satışlar ile altyapı güçlendirme ve savunma sanayi iş birimlerinin yönetimini üstlendi.

 

DowAksa’da görev aldığı süre boyunca M&A ve teşvikler alanında önemli deneyimler kazanan Bingöl, 2019-2022 yılları arasında asansör sektörünün lider markası Tier 1 şirketlerinden, Almanya merkezli Wittur Holding’in İstanbul’daki iştirakinde Avrasya Bölgesi ve Global Komple Asansör Sistemi İş Biriminden Sorumlu CFO olarak görev aldı.

 

2018-2019 yılları arasında CTI’dan Koçluk sertifikasını alan Bingöl, Akkök Grubu’nda gönüllü olarak mentorluk ve koçluk deneyimlerine de sahiptir.