İtalya Parsiyel Komple İthalat ve İhracat Taşımaları

İtalya’ya Komple ve Parsiyel Taşımacılık

İtalya coğrafi konumu itibarıyla, ülkemizin Avrupa’ya gerçekleştirdiği lojistik faaliyetlerin merkezi konumundadır. Mevcut ulaşım ağı ve güçlü altyapısı ile hava, deniz, kara ve tren yollarında tüm lojistik seçeneklerin aktif olduğu transit bir ülkedir. Diğer Avrupa ülkelerine yönelik birçok lojistik faaliyet ağırlıklı olarak Trieste Limanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu liman, Ro-Ro ve konteyner gemileriyle Türkiye ile İtalya arasında karşılıklı seferler açısından, Doğu Akdeniz’den Avrupa’ya açılan bir kapı vazifesi görmektedir. İtalya’ya ihracat ve İtalya’dan ithalat taşımalarında sahip olduğumuz tecrübeyi hizmetlerimize yansıtıyoruz.

Fevzi Gandur Lojistik olarak İtalya ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Fevzi Gandur Logistics olarak, sahip olduğumuz acente ağı ve öz mal araçlarımızla İtalya’ya parsiyel ve komple yüklerinizi güvenle ulaştırıyoruz. İtalya’nın geniş ulaşım yelpazesinden faydalanarak müşterilerimiz için en uygun seçenekleri titizlikle değerlendiriyoruz. Operasyonlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden biri olan İtalya taşımalarında transit süreleri aksatmadan uygun maliyet imkanı sunuyoruz. Lojistik sektöründe 70 yılı aşkın deneyimimiz ve yenilikçi lojistik anlayışımız ile İtalya’ya taşımacılıkta fark yaratmaya devam ediyoruz.

Türkiye’den İtalya’ya İhracat

2017 yılında İtalya’ya ihracatımız 8,47 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir. İtalya ile Türkiye’nin karşılıklı katma değer üreten yatırımlarla birlikte gelişen ekonomik ilişkileri bulunmaktadır. Bu doğrultuda çeşitlenen ulaşım imkanlarıyla birlikte ticaret hacminin gelecek yıllarda da genişlemeye devam etmesi öngörülmektedir. Ülkemizin en çok ihracat yaptığı 6. ülke olan İtalya’ya ihraç edilen ürünler arasında, otomobil, motorlu taşıtlar, taze ve kurutulmuş kabuklu meyveler bulunmaktadır. 2017 yılı sonu itibariyle ülkemizde 1409 İtalyan sermayeli şirket faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin İtalya’dan İthalatı

İtalya, Türkiye’nin en fazla ithalat yaptığı ülkeler arasında 5. sırada yer almaktadır. İtalya’dan ithalatımız 2017 yılında 11,30 milyar Dolar olarak gerçekleşmiştir. Ülkemiz İtalya’dan ağırlıklı olarak makinalar, mekanik cihazlar, petrol yağları, plastik ve plastik eşyalar, demir çelik, tekstil ürünleri, otomotiv parçaları ve medikal ürünler ithal etmektedir.

Türkiye ile İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkiler

Türkiye ile İtalya arasındaki diplomatik ilişkiler ilk kez 1856 yılında kurulmuştur. 2006 yılında ise iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 150. yıl dönümü kutlanmıştır. Avrupa’nın 4. Dünyanın 8. büyük ekonomisi olan İtalya, Türkiye’deki en büyük 4. yabancı yatırımcı ülke konumundadır. Türkiye’nin Avrupa’daki en yoğun ihraç pazarlarından biri olan İtalya, ülkemizin önemli bir ticaret ortağıdır. Türkiye toplam ihracatının yüzde %5’ini İtalya’ya gerçekleştirmektedir.