Belçika Parsiyel Komple İthalat ve İhracat Taşımaları

Belçika'ya Komple ve Parsiyel Taşımacılık

Fevzi Gandur Logistics olarak, Türkiye’den Belçika’ya ve bu ülkeden Türkiye’ye gönderilecek olan tüm ihracat ve ithalat yüklerini güvenle taşıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, uygun taşıma şeklini kullanıyor ve yükleri kapıdan kapıya teslim ediyoruz. Haftanın 5 günü düzenli çıkışlarımızla komple ve parsiyel seferler düzenliyoruz. Filomuzdaki öz mal araçlarımızın yanı sıra, bölgedeki güçlü acentelerimiz ve networklerimiz sayesinde Avrupa’da kolayca hareket edebiliyoruz.

 

Müşterilerimizle şeffaf ve sürekli iletişim halinde olarak olası problemlere anlık çözümler üretebiliyoruz. Yol durumu, teslimat süreleri ve diğer etkenleri değerlendirerek farklı taşıma modlarında da hizmet verebiliyoruz. Karayolu, denizyolu veya havayolu gibi taşıma şekillerini en etkin şekilde kullanıyoruz. Taşıma faaliyetlerinin yanı sıra, Belçika ve diğer Avrupa ülkelerindeki anlaşmalı depolarımızı da kullanarak yüklerinizi güvenle muhafaza edebiliyoruz.

 

Fevzi Gandur Logistics olarak Belçika ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Fevzi Gandur Lojistik olarak Belçika ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Türkiye’den Belçika’ya İhracat

Türkiye’den Belçika’ya birçok ürün ihraç edilmektedir. Bu ürünler ağırlıkla motorlu taşıtlar, tekstil, plastik, kıymetli taşlar, sebzeler, meyveler, makineler, mekanik cihazlar ve aletlerdir. İhracat taşımalarında ağırlıklı olarak karayolu kullanılmaktadır. 2019 yılında Türkiye’den Belçika’ya gerçekleştirilen ihracat 3 milyar 248 milyon dolar seviyesindedir.

Türkiye’nin Belçika’dan İthalatı

Belçika’dan ithal edilen ürünler ağırlıklı olarak otomobiller, ilaçlar ve petrol yağlarıdır. 2019 yılında Türkiye’nin Belçika’dan ithalatı 3 milyar 165 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Türkiye ile Belçika Arasındaki Ticari İlişkiler

Türkiye ve Belçika arasındaki ilk diplomatik ilişkiler 1838 yılında başlamıştır. Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alan Belçika, Türkiye’nin Avrupa’daki önemli ticaret ortaklarındandır. Son 15 yıllık dönemde Belçika menşeili firmaların Türkiye’deki yatırımlarının toplamı 9 milyar dolara yaklaşmıştır. Bu dönemde Türk menşeili şirketlerin Belçika’daki yatırımları ise 400 milyon dolara yaklaşmıştır. Aynı zamanda ülkemizde 600’den fazla Belçika sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2019 yılında 6 milyar 413 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.