Hollanda Parsiyel Komple İthalat ve İhracat Taşımaları

Hollanda'ya Komple ve Parsiyel Taşımacılık

Fevzi Gandur Logistics olarak, Türkiye ile Hollanda arasında karşılıklı olarak her türlü ihracat ve ithalat yüklerini güvenle taşıyoruz. Hollanda’da ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde bulunan acente ve networklerimiz sayesinde kolayca hareket edebiliyor, müşterilerimize alternatif çözümler üretebiliyoruz.

 

Haftanın 5 günü, öz mal araç filomuzla birlikte parsiyel ve komple yüklemeler yapabilirken, aynı zamanda farklı taşıma modlarını da kullanabiliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ederek gerektiğinde karayolu, denizyolu ve havayolu gibi farklı seçenekleri de değerlendirebiliyoruz. Sertifikalı sürücülerimiz ve alanında deneyimli ekibimiz, taşıma süreçlerinin her aşamasında müşterilerimize destek oluyor. Teslimata sürelerine özen göstererek hızlı bir lojistik süreci sağlıyoruz.

 

Fevzi Gandur Logistics olarak Hollanda ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Fevzi Gandur Lojistik olarak Hollanda ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Türkiye’den Hollanda’ya İhracat

Türkiye’den Hollanda’ya gerçekleştirilen ihracat, 2019 yılında 5 milyar 446 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Bu rakam, bir önceki yıla göre yüzde 28’lik bir artışa tekabül etmektedir. Türkiye’den Hollanda’ya yapılan ihracatta ağırlıklı olarak eşya taşımacılığında kullanılan motorlu araçlar, otomobiller ve tekstil ürünleri ön plana çıkmaktadır.

Türkiye’nin Hollanda’dan İthalatı

Türkiye’nin Hollanda’dan gerçekleştirdiği ithalat 2019 yılında 3 milyar 071 milyon dolar seviyesindedir. Bu ülkeden ithal edilen ürünler ağırlıklı olarak demir, çelik, petrol yağları, traktörler ve plastiklerdir.

Türkiye ile Hollanda Arasındaki Ticari İlişkiler

Türkiye ve Hollanda arasındaki ilişkiler 1600’lü yıllara dayanmaktadır. Bu tarihten günümüze dek diplomatik ve ticari anlamda birçok iş birliği anlaşması imzalanmıştır. 2016 ve 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Hollanda JETCO 1. ve 2. Dönem toplantılarıyla iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılması hedeflenmiştir.

Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan Hollanda, Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında yer almaktadır. İki ülke arasındaki toplam ticaret hacmi 2019 yılında 8 milyar 517 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Hollanda son 17 yıllık dönemde, Türkiye’ye doğrudan yabancı yatırım sıralamasında yaklaşık 25 milyar dolar ile ilk sırada yer almıştır. Yine söz konusu dönemde Türkiye’den Hollanda’ya yapılan uluslararası doğrudan yatırımların toplamı yaklaşık 14 milyar dolar seviyesindedir. Ülkemizde Hollanda menşeili 3000’e yakın firma faaliyet göstermektedir.