Almanya Parsiyel Komple İthalat ve İhracat Taşımaları

Almanya'ya Komple ve Parsiyel Taşımacılık

Fevzi Gandur Logistics olarak Türkiye’nin her noktasındaki yüklerinizi Almanya’nın belirttiğiniz noktasına karayolu ve havayolu taşıma seçeneklerimiz ile güvenle ulaştırıyoruz.

 

Karayolu üzerinden haftanın 5 günü karşılıklı olarak gerçekleştirdiğimiz seferlerle ihracat ve ithalatçılarımıza esnek çözümler sağlıyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde analiz ederek, onlara en uygun taşıma teklifini sunuyoruz. Yüklemelerin aciliyeti, yol durumu ve diğer olası etkenleri hesaplayarak sorunsuz bir taşıma süreci sağlıyoruz. Avrupa’daki güçlü network ağımız ve acentelerimiz sayesinde taşımaların dışında depolama gibi farklı taleplere de cevap verebiliyoruz.

 

Havayolu ekspres taşımacılık seçeneğimizde Almanya’ya olan ihracat yüklerinde, kilo limiti olmaksızın uçuşun ertesi günü kapıya teslimat yapabiliyoruz. Taşımanın yanı sıra toplama ve ayrıştırma gibi hizmetler de sunabiliyoruz. Almanya havayolu express hizmetimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Fevzi Gandur Lojistik olarak Almanya ithalat ve ihracat yüklerinizde hizmetinizdeyiz.

Türkiye’den Almanya’ya İhracat

İki ülke arasındaki yoğun ekonomik ve ticari ilişkiler, Türkiye’nin ihracatına da olumlu yansımıştır. 2018 yılında olduğu 2019 yılında da Türkiye’nin ihracatında ilk sırada Almanya yer almıştır. 2019 yılında Almanya’ya yapılan ihracat 15 milyar 435 milyon dolar gerçekleşmiştir. Türkiye’nin Almanya’ya ihracatında başlıca sektörler arasında otomobiller, yedek parçalar ve tekstil gibi alanlar öne çıkmaktadır.

Türkiye’nin Almanya’dan İthalatı

2019 yılında Türkiye’nin Almanya’dan ithalatı 17.976 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Almanya’dan Türkiye’ye gerçekleşen ithalatta genellikle otomobiller, yedek parçalar, makine parçaları ve elektronik ürünler görülmektedir.

Türkiye ile Almanya Arasındaki Ticari İlişkiler

Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alan Almanya, Türkiye’nin en önemli ticari ortaklarından biridir. Oldukça eski tarihe dayanan iki ülke ilişkileri, seviyesini günümüze dek geliştirerek artırmıştır. Özellikle 80’li yıllarla birlikte Alman menşeili firmaların Türkiye’ye olan yatırımları büyük ölçüde artış göstermiştir.

1980 yılında yalnızca 24 olan Türkiye’deki Alman şirket sayısı, günümüzde 7000’i aşmış durumdadır. Türkiye’nin 2018 yılında yurt dışına gerçekleştirdiği 4 milyar dolar değerindeki yatırımda, Almanya 155 milyon dolar ve %3,9 pay ile 3. sırada bulunmaktadır. Almanya ile Türkiye arasındaki yıllık ticaret hacmi 35 milyar dolar seviyesindedir. Bu rakam, Türkiye’nin yıllık ticaret hacminin yaklaşık yüzde 10’una denk gelmektedir.