Örnek Projeler

Fevzi Gandur Logistics Deniz ve Hava Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, Ekovitrin Dergisi’nin Temmuz sayısında havayolu taşımalarının toplam iş hacimleri içinde yüzde 15’lik paya sahip olduğunu, hedeflerinin yüzde 30 ve daha yukarısı olduğunu söyledi.

IATA sistemine dahil olan ve olmayan tüm havayolları ile her noktaya ulaşabildiklerini belirten Şafak, kendi bölgelerinde köklü ve tecrübeli firmalardan oluşan güçlü acente ağları olduğunu vurguladı.

FGL-Temmuz-Ekovitrin

Fevzi Gandur Logistics Deniz ve Hava Taşımacılığı Genel Müdürü Hasan Şafak, BloombergHT’de yayınlanan İş Dünyası programının canlı yayın konuğu oldu.

Lojistiğin dünyadaki durumu ve Türkiye’nin lojistik pazarının ele alındığı programda, Hasan Şafak, özellikle 3. havalimanı ile birlikte Türkiye’nin havayolu taşımacılığının en önemli aktörleri arasında yer alacağını vurguladı.

 

FEVZİ GANDUR ŞİRKETLER GRUBU BÜNYESİNDE VE ÖZELLİKLE PROJE TAŞIMACILIĞI ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN  SMART LOJİSTİK PROJE KARGO HİZMETLERİN KAPSAMINI GENİŞLETİYOR

1l

İstikrarlı ve sadık müşteri edinmenin oldukça zor olduğu proje yüklemelerinde, bu alanda kapsamını her geçen gün daha da ileri seviyeye taşıyan grup şirketlerimizden Smart Lojistik, müşteri memnuniyeti ve sadakati yaratma yönünde emin adımlarla ilerliyor.
Daha evvel  bir tanesi 16445x8200x8467 mm / 77,5 ton tek parça crystilizer ve diğeri 19 kap 1000 FRT olmak üzere iki özel projesini başarıyla gerçekleştirmiş olduğumuz kendi sektöründe geniş uluslararası tecrübeye sahip müşterimiz ile 2017 yılının son çeyreğinde  toplam 100 parça ve yaklaşık 5000 FRT’lik çok daha kapsamlı ve uzun vadeli bir başka proje sürecinde daha işbirliği yapma şansımız oldu.  Üçüncü kez işbirliği yaptığımız müşterimizin en büyük projesinde Smart Lojistik olarak bizlerden hizmet alma kararı, kendilerine verdiğimiz güven ve profesyonel hizmet neticesinde paketleme, sabitleme gibi başka alanlarda da destek almak istemesi ve hizmet kalitemize güvenmiş olması ekibimiz adına ayrıca gurur verici olmuştur.

2l

Bu son onaylanan büyük projenin en önemli özelliği bizden yalnızca taşıma, liman hizmetleri ve elleçleme hizmeti değil aynı zamanda oldukça büyük, kapsamlı ve hassas olan tüm malzemelerin paketlemesi ve güvenli bir biçimde sabitlenmesi konusunda da hizmet istenmiş olmasıdır.

3l

Ürünlerin miktarı, ölçüleri ve yapısı itibariyle sağlıklı bir sevkiyat için doğru ve güvenli paketlemenin çok büyük öneme sahip olduğu bu işten aldığımız başarılı sonuçları paylaşmaktan mutluluk duyarız.

4l

Türkiye’nin lojistik alanındaki ‘Atlas’larını belirleyen, 65 adayın mücadele ettiği ve geçtiğimiz hafta İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) yapılan törenle dağıtılan Yılın Lojistik Atlasları, 2017 yılında da sektörün en önemli markaları arasından çıktı.
Ulaştırma belgesine dayalı hizmetler dalında 5 kategoride yapılan değerlendirmede, Fevzi Gandur Lojistik Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri dalında birincilik ödülüne layık görüldü.
Fevzi Gandur Lojistik Yurtiçi Operasyonları Genel Müdürü Efe Göktuna’nın hazır bulunduğu ödül töreni, sektörün önemli temsilcilerini biraraya getirdi. Efe Göktuna, ödül töreninde Fevzi Gandur Lojistik’in her geçen gün artan başarı öyküleri ile daha bir çok ödül töreninde yer alacaklarına hiç şüphesinin olmadığını ve şirketin 2025 vizyonu doğrultusunda hızla büyümeye devam ettiğini ifade etti.

odul-2017-11-slider-3

uluslararası lojistik

Uluslararası lojistik denildiğinde, akla lojistiğe göre çok daha yeni bir olgu olan Yurtdışı lojistiği gelmektedir. Uluslararası mecralarda taşıma, depolama vs. hizmetlerinin tamamını oluşturmaktadır.

Uluslararası lojistik yapmak, ciddi bir sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Profesyonel uluslarası lojistik hizmeti veren Fevzigandur, bir çok projede kıtalar arası ithalat ve ihracat faaliyetlerini yürütmektedir.

Türkiye’de ise uluslararası lojistik kapsamında, özel çözümler sunarak kaliteli taşıma hizmeti sunmaktadır.

70 yıllık geçmişi ile FevziGandur, sektörün en eski firmalarındandır. Bir çok kıtada, limanlarda ve havaalanlarında kurumsal lojistik yapmaktadır.

16445 x 8200 x 8467 mm / 1 pc / 77,8 tons

In preparation for this move, a road survey was executed to identify the safest and possible route and a trailer configuration was planned. The cradle required for placing the crystallizer onto the trailer was specially designed and manufactured according to the trailer configuration.

Story-of-Crystilizer

Due to the dimensions there was no possibility to reach any outgoing seaport terminal directly. Therefore we have had to move the cargo to a state owned shipyard and tranship it to a seaport terminal for on-carriage to St. Petersburg.  Due to the oversized nature of the cargo it was necessary to bypass the main roads and use secondary roads, as well as to temporarily lift electricity cables and remove 14 traffic signals. In preparation for this move, the engineering, safety and operations team came together to plan and execute the move.

Story-of-Crystilizer2

The weekend before the loading at the state owned shipyard was planned for execution, the pier for loading collapsed and a new pier for loading needed to be found, which resulted in new planning, another survey, and new safety measures to be taken.

transhipped

From there the cargo was transhipped with a floating crane to the outgoing terminal of Haydarpasa. All services including floating crane, tug boat, and stevedoring were outsourced as the loading facility was not equipped and had never experienced such a shipment in the past

transhipped (1)

Finally the cargo was discharged at the terminal of Haydarpasa and was lifted the day after with a mobile crane and safely loaded to the vessel upon arrival, lashed/secured and delivered to St. Petersburg port in Russia.

shipping