Uluslararası Proje Taşımacılığı

Proje taşımacılığı (lojistiği) bazen fiziksel kısıtlamaları da aşarak, detaylı ve yaratıcı bir lojistik planı yapılarak, standart dışı ölçü ve özelliklerdeki ürünlerin yine standart dışı yöntemlerle taşınması anlamına gelir.

Uluslarası Proje Taşımacılığında Hangi Hizmetleri Sunuyoruz

Uluslararası Proje Taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren firmalar açısından tüm zamanların en gözde iş tiplerinden biri olan Proje Taşımacılığı standart hava, kara ve deniz yolu taşıma organizasyonlarına nazaran daha etkin bir operasyon yeteneği, birikim ve lojistik hüner gerktirmektedir. Biz, bu tip gabari dışı yüklerin taşınması söz konusu olduğunda hava, deniz ve kara lojistiği alanlarındaki tüm teknik know-how’ımızı biraraya getirip uygulamaya koyarız ve genellikle karmaşık multi-model taşıma yöntemiyle en uygun çözümü sunarız. Gabari dışı yüklerinizi taşırken,  yol etütünden full veya parsiyel araç veya uçakla taşıma, liman operasyonuna kadar tüm aşamalarda yükün alınması, nakledilmesi ve teslimatı süreçlerini uçtan uca yönetiriz.

Hizmetteki Farkımız

Uluslararası proje lojistiği işine aday firmaların kurumsal yapılarının sağlam olması, gerek yurtiçinde gerek yurtdışında aktif ve yaygın bir varlığının bulunması şarttır. Uluslararası proje taşımacılığı, bizim on yıllardır biriktirdiğimiz bilgi ve tecrübeyle mükemmel seviyeye taşıdığımız özel bir beceri seti gerektirir. Bizim gibi proje taşımacılığı konusunda uzman olan iş ortaklarının olduğu dünya çapında bir network’e dahil olduğumuz için gerektiğinde sıfırdan yeni rotalar, farklı aktarma çözümleri yaratma, taşımada kullanılacak vinç, dorse ve diğer teknil ekipmanlarda yüke özel konfigürasyonlar yapma, gerektiğinde bu ekipmanların özelliklerini geliştirme pratiğine sahibiz. Bu sayede, rüzgar gülünden jet motoruna, jeneratörden elektrik transformatörüne, herhangi bir gabari dışı yükün dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerine taşınması gerektiğinde, proje ekibimiz size optimal çözümü sunacaktır. Daha önce başarıyla organize ettiğimiz her proje için ayrı bir güzergah planlaması yapılmış, güzergah üzerinde eksik ve sakıncalı noktalar resmi kurumlarla işbirliği yapılarak ilgili yükün taşınmasına uygun hale getirilmiştir.

Özetle, uluslararası proje lojistiği alanında başarılı ve tatmin edici bir performans için işe özel efektif bir zaman ve senaryo yönetimi şarttır. Tam da bu sebeple, ancak Fevzi Gandur Lojistik gibi köklü, bilgi ve tecrübe birikimi olan firmalar bu gibi özel çözüm ihtiyaçları olan alanlarda başarılı olabilmektedir.